En İyi Sonuçlar

Bitirdiklerim - Anime

Bu koleksiyon 8 July 2021 tarihinde oluşturulmuştur.
Oluşturan: rand

1. Attack on Titan (2013)

Attack on Titan 9

Yaşadığı yerin yıkılması sonrası annesini kaybeden genç Dünyayı yokolmadan kurtarmak için Titanları bitirmeye çalışır. 2013 yılında yayınlanan anime özellikle 2020 sonlarında oldukça popüler olmuştur. Animasyon , Aksiyon , Macera türlerinde olan anime ortalama 24 dakika nme süresine sahiptir

2. Nanatsu no Taizai (2014)

Nanatsu no Taizai 7.9

Bazılarının hala canlı olduklarını iddia etmelerine rağmen Yedi Ölümcül Günah, İngiltere Krallığı'nı devirme komploları kurup, Kutsal Şövalyeler tarafından köklerinin kazındığı söylenen bir grup şeytani şövalyelerdir. 10 yıl sonra da Kutsal Şövalyeler hükümete darbe düzenlemiş, krala suikast yapmış ve krallığın yeni zalim hükümdarları olmuşlardır. Kralın tek kızı olan Elizabeth de Yedi Ölümcül Günah'ı bulup krallığı geri almak için onlardan yardım temin etmek amacıyla bir yolculuğa çıkmıştır.

3. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba (2019)

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba 8.7

Manga uyarlaması animenin ana karakteri olan Tanjitou Kamado babası öldükten sonra ailesine bakmaktadır. Bir gün iblisler tarafından kardeşi Nezuko Kamado hariç tüm ailesi öldürülür. Kardeşide iblis olmuştur. Kardeşini tekrar insana dönüştürmek zorundadır.

4. Death Note (2006)

Death Note 9

Japonya'da bir lise öğrencisi derste aşağı düşen bir defter görür. Ders arasında bulup gizemli bir deftere sahip olur. Deftere adını yazdığı kişileri öldürme gücüne sahip olduğunu fark eder. Dünyayı kötülüklerden temizlemek için kullanmaya başlar. Peki devam eder mi? Hikâye anime ve mangada benzerlik gösterse de farklılıklar mevcuttur.

5. Jujutsu Kaisen (2020)

Jujutsu Kaisen 8.6

<div class="plot-text"> <div class="ipc-html-content ipc-html-content--base"> <div>Bir çocuk lanetli bir tılsımı yani parmağını yutar ve lanetlenir.  Bu lanetten kurtulması için iblisin diğer vücut kısımlarını bulması gereklidir. Bunları bulabilmek için şamanın okuluna gider.</div> </div> </div>

6. Hensuki: Are You Willing to Fall in Love With a Pervert, As Long As She's a Cutie? (2019)

Hensuki: Are You Willing to Fall in Love With a Pervert, As Long As She's a Cutie? 6.2

Kız arkadaşı olmama yılı onun yaşında olan bir lise öğrencisi olan Keiki Kiryuu, aniden bir aşk mektubu aldı. Sonunda bir kız arkadaşı olabileceği için mutlu, ama aynı zamanda şaşırıyor çünkü sadece gönderenin adı yok, aynı zamanda beyaz bir iç çamaşırı da var… ??? Etrafında toplanan sevimli kızların hepsi tuhaf ve sebepleri var !? İç çamaşırını gönderen Külkedisi kimdir? Gizem gizemi ortaya çıkardı, hatta hentai bile çağrıldı. Hentei'yi çağıran yeni bir aşk komedisi duygusu başlıyor.

7. Kakegurui (2017)

Kakegurui 7.2

Hyakkaou Akademisi, çok farklı bir müfredata sahip ayrıcalıklı bir kurumdur. Zenginler içerisinde bile zengin olduğunuzda sizi öne çıkaracak şey kitaplar ya da atletik yetenekler değildir. Rakibin aklından geçenleri anlamak ve uzlaşma sanatıdır. Bu becerileri sivriltmenin ise kumardan daha iyi bir yolu yoktur. İşte bu sebeple Hyakkaou Akademisi'nde kazananlar krallar gibi yaşarken kaybedenlerin canına okunur. Ne var ki okula Yumeko Jabami'nin katılması, herkese gerçek kumarın ne olduğunu öğretecektir.

8. Sword Art Online (2012)

Sword Art Online 7.6

Bir video oyununu konu alan animasyon dizisinde, oyuncuların avatarlarını kendi bedenleriyle yönetirler. Bu yeni bir teknolojinin yaratılmasına yardımcı olurlar. Bir noktadan sonra işler karanlık bir hâl alır.

9. Fate/Stay Night (2006)

Fate/Stay Night 7.3

Shirou Emiya, küçükken ailesini kaybetmiş ve Kiritsugu Emiya tarafından evlat edinilmiş bir lise öğrencisidir. Aynı zamanda üvey babasının ona öğrettiği büyü gücüne sahiptir. Ne var ki dünyada uzun zamandır kendini tekrar eden Kutsal Kase (Holy Grail) Savaşından habersizdir. Oysa kendisi de bu savaşta yer alacak yedi büyücü ustasından biri olacaktır. Yardımcısı Saber ile eğer bu savaşı kazanırsa, efsaneye göre Kutsal Kase'ye sahip olacaktır.

10. Akame ga Kill! (2014)

Akame ga Kill! 7.8

Tatsumi, köyünü açlıktan ve hastalıktan kurtarmanın bir yolunu bulmak için merkeze göç eden bir savaşçıdır. Merkeze geldiği ilk günlerde merkezdeki insanların pisliğini anlar ve merkezi bu pislikten kurtarmak için Night Raid isimli suikastçi ekibine katılır.

11. High-Rise Invasion (2021)

High-Rise Invasion 6.5

Liseli Yuri, tuhaf bir dünyada kendini bir gökdelenin tepesinde bulur. Burada, avlarını öldürmeye kararlı maskeli saldırganlara karşı hayatta kalması gerekmektedir.

12. Blue Spring Ride (2014)

Blue Spring Ride 7.5

Futaba Yoshioka ortaokul öğrencisiyken diğer çocuklara benzemeyen kibar ve sessiz Kou Tanaka'dan hoşlanıyordu. Daha sonra Kou Tanaka evinden taşındı ve ikilinin bağları koptu. Lise birinci sınıfın sonunda Futaba tekrar onunla karşılaşacaktır. Kou Tanaka'nın adı Kou Mabuchi olmuştur ve karakteri ortaokul günlerinden oldukça farklı görünmektedir.

13. Orange (2016)

Orange 7.6

Bir gün, Naho Takamiya, kendisine on yıl sonrasına ait yazılmış bir mektup alır. Naho okumaya devam ederken, mektup, Kakeru Naruse adlı sınıfına yeni bir öğrencinin transfer edilmesi de dahil olmak üzere günün tam olaylarını anlatıyor. On yıl sonra gelen Naho, defalarca pişmanlık duyduğunu ve geçmişteki Naho'nun özellikle Kakeru ile ilgili doğru kararları verebilmesini sağlayarak bunları düzeltmek istediğini söylüyor. Daha şok edici olan ise on yıl sonra Kakeru'nun artık onlarla olmayacağını keşfetmesidir. Future Naho, ondan kendisini yakından izlemesini ister.

14. Violet Evergarden (2018)

Violet Evergarden 8.4

Telasis kıtasının büyük savaş sonunda Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye bölünmesinin ardından dört yıl geçmiştir ve insanlar yeni bir jenerasyona merhaba demektedirler. Savaş zamanında “silah” olarak kullanılmış olan Violet Evergarden isimli genç kız kendine yeni bir hayat kurmak üzere CH Posta Servisi’nde çalışmaya başlamıştır. Orada insanların duygularını sözlere çevirip ileten Auto Memories Doll’lerin yaptığı işten çok etkilenir ve yolculuğuna bir Auto Memories Doll olarak başlar. Bu yolda pek çok insanın duygularıyla ve sevginin farklı şekilleriyle karşılaşan Violet’ın amacı savaş meydanında duyup unutamadığı birtakım sözlerin anlamını çözmektir. Bu sözler onun için herkesten ama herkesten önemli birinin ağzından dökülmüşlerdir ancak Violet henüz ne anlama geldiklerini bilmemektedir.

15. Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (2018)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai 8.1

Puberte Sendromu; söylentilere göre yalnızca ergenlik çağındakilerde görülebilen gizemli bir sendrom. Örneğin; Sakuta Azusagawa'nın önünde aniden "tavşan kostümlü kız" belirir. Bu kızın gerçek kimliği Mai Sakurajima adında, bugünlerde pek bir durgun, gençler arasında şöhret sahibi bir lise son sınıf öğrencisidir. Nedeni bilinmez, baştan çıkarıcı cazibesini onun dışında kimse göremez. Zihinde canlanan bu ilginç olayın arkasındaki gerçeği ortaya çıkartırken; Sakuta, Mai'ye karşı olan hislerini fark etmeye başlar. Gökyüzünün ve dalgaların parladığı bu şehirde, Sakuta farklı kadınlar ile de karşılaşır. Sakuta bahsi geçen sendromdaki tuhaf kadınlarla karşılaşmasının ardındaki gerçeği ortaya çıkartabilecek mi?

16. Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006)

Code Geass: Lelouch of the Rebellion 8.7

10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan &quot;Knightmare Frame&quot;e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı &quot;Alan 11&quot; olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da &quot;11'ler&quot; adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya'yı yok edeceğine yemin eder. Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch'a özel bir güç &quot;GEASS&quot; verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

17. 86 (2021)

86 8.2

Kayıpsız bir savaş: San Magnolia Cumhuriyeti komşu Gidian İmparatorluğunun Lejyon olarak bilinen insansız hava araçları tarafından saldırı altındadır. Yıllarca süren özenli çalışmalardan sonra, Cumhuriyet sonunda tek taraflı mücadeleyi zayiatsız bir savaşa çevirmek için, ya da en azından hükumetin iddia ettiği bu, kendi otomatik hava araçlarını geliştirdi. Aslında kansız savaş diye bir şey yoktu. Güçlendirilmiş duvarların ötesinde seksen altı Cumhuriyet bölgesini koruyan ‘’var olmayan’’ seksen altı bölgesi uzanmaktadır. Terk edilmiş bu bölgenin genç erkek ve kadınları ''86'' diye damgalanırlar ve insanlıklarından sıyrılıp savaşta ‘’insansız’’ hava araçlarına pilotluk ederler.

18. Bungou Stray Dogs (2016)

Bungou Stray Dogs 7.8

Yetimhaneden atılan Nakajima Atsushi'nin ne bir kalacak yeri, ne de karnını doyuracak yemeği vardır. Nehir kenarında, açlıkla cebelleşirken, intihara kalkışan bir adamı kurtarır. Kurtardığı adam, Dazai Osamu, ve onun ortağı Kunikida, oldukça önemli bir dedektiflik dairesinin mensuplarıdırlar. Özel güçlere sahip olan bu kişiler, askeriye ya da polis için tehlikeli olan vakalarla ilgilenirler. Tam da Atsushi'nin civarda olduğu vakitlerde yine o civarda beliren bir kaplanın peşine düşmüşlerdir. Kaplan vakasının çözülmesinin ardından, artık Atsushi'nin yolu gelecekte Dazai ve diğer dedektiflerle daha çok kesişecektir.

19. Fruits Basket (2019)

Fruits Basket 8.6

Bir aile trajedisinin ardından hayatı alt üst olan Tooru Honda, inisiyatifi ele alır ve ormanda bir çadırda yaşamaya başlar. Ne yazık ki kaldığı yer, gizemli Souma Klanı'nın özel arazisi içindedir ve çok geçmeden bu ailenin sırrını öğrenir. Tooru'nun evlerinde misafir olma tekliflerini kabul eder etmez aileye dair öğrendiği sır; Souma'ların karşı cinse sarıldıklarında Çin Zodyak hayvanlarına dönüştükleri sırrıdır.

20. Academy Battle City Asterisk (2015)

Academy Battle City Asterisk 6.8

Hikayemiz, 20. yy'da dünyaya çarpan meteor fırtınasından sonra başlıyor. Bu korkunç olaydan dolayı dünyanın büyük bir kısmı yok olmuş durumda. Ancak, meteorların etkisiile yeni bir element keşfedilmiş: mana ve bu elementin dünyaya olan etkisi nedeniyle yeni insan türü ortaya çıkmış: Star Pulse Generation (Genestella). Bu yeteneklere sahip öğrencilerin bir araya toplandığı akademiler ise (ya da bilinen adıyla Asterisk) dünyanın en büyük turnuvasına ev sahipliği yapıyor! Savaş başlıyor!

21. Kaguya-sama: Love is War (2019)

Kaguya-sama: Love is War 8.6

Ülkedeki en yüksek notlara sahip olması nedeniyle bir dahi olarak kabul edilen Miyuki Shirogane, prestijli Shuchiin Akademisi'nin öğrenci konseyini başkan olarak, güzel ve varlıklı Başkan Yardımcısı Kaguya Shinomiya'nın yanında çalışıyor. İkisi, genellikle herhangi bir romantik ilişkide olmamalarına rağmen öğrenciler tarafından mükemmel bir çift olarak kabul edilir.

22. Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (2021)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation 8.4

Rudeus eski hayatından edindiği bilgi, tecrübe ve pişmanlıklarla güzel bir hayat yaşamaya ant içer. Yetişkin zihnine ve inanılmaz derecede büyü gücüne sahip olan Rudeus, kendini güçlü savaşçıların altında çalışırken bulur. Masum görünüşüne rağmen otakunun önde gidenidir. Engin bilgisini eski hayatında yürüyemediği kadınlara asılmak için kullanır.

23. Demon King Daimao (2010)

Demon King Daimao 6.6

Demon King Daimao, AKUTO SAI'i, sürekli büyü akademisine giren günde, çok beklenmedik bir gelecek mesleğin yetenek testi sonucu aldığını, "Demon King." İyi seyirler.

24. DARLING in the FRANXX (2018)

DARLING in the FRANXX 7.4

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak bilinen Code:016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

25. Horimiya (2021)

Horimiya 8.1

Okulda sevecenliği ve akademik başarılarıyla bilinen liseli Kyouko Hori, aslında gizli bir yanını saklıyor. Hori'nin ailesi sık sık iş nedeniyle evden uzaktayken, onun küçük erkek kardeşine bakması ve ev işlerini yapmak zorunda oluşu okulda sosyalleşmesine engel oluyor.rnrnO esnada, Izumi Miyamura ise üzerinde kara bulutlar dolaşan gözlüklü bir otaku olarak biliniyor. Fakat aslında ders çalışma becerisi olmayan nazik bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca uzun saçlarının ardında sakladığı dokuz piercingi ve sırtında ve sol omzunda da bir dövmesi vardır.rnrnTamamıyla şans eseri olarak, Hori ve Miyamura okul dışında karşılaşırlar. Görünen o ki bu iki zıt kutup arkadaş olurlar ve kimseye göstermedikleri yanlarını paylaşırlar.

26. Toradora! (2008)

Toradora! 8

Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır. Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir. Ancak beklenmedik bir anda &amp; okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisaka’ya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir. Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın ortak derdiyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir.

27. The Quintessential Quintuplets (2019)

The Quintessential Quintuplets 7.7

Fuutarou Uesugi, bir gün zengin transfer öğrencisi Itsuki Nakano ile tanışan fakir, asosyal bir öğrencidir. Uesugi, zengin kız öğrenciye özel ders verecektir ve bu sırada diğer dört kız ile de tanışmaya başlar.

28. Sekirei (2008)

Sekirei 7.3

Sekirei, Sakurako Gokurakuin'in Japon Manga serisidir. Manga, Aralık 2004'te Square Enix tarafından yayınlanan Seinen dergisi Genç Ganlı'da seri hale getirmeye başladı. Yedi yay tarafından üretilen ve Keizō Kusakawa'nın Japonya'da Temmuz ve Eylül 2008 arasında hem de Temmuz ve Eylül 2010 arasında yayınlanan ikinci bir sezonun yönettiği bir anime adaptasyonu. Her iki mevsim de Kuzey Amerika'da eğlence eğlence ile lisanslıdır. Serinin merkez karakteri, iki kez kolej sınavlarını başarısız olan bir ronin olan Minato Sahashi'dir. Ancak, hayatı değişir, ancak Musubi adında bir kızla tanışır.

29. High School DxD (2012)

High School DxD 7.6

!!! Bu Bir Yetişkin Anime Serisidir. Küçüklerin İzlemesi Önerilmez!!! Hikaye; salak, çapkın, ilk randevusunda bir kız tarafından öldürülmüş lise 2 öğrencisi Hyoudou Issei etrafında geçiyor. Issei bir iblis olarak yeniden doğar ve o günden itibaren Issei'nin kampüsündeki en şirin kız olan yüksek seviyeden bir iblisin astı olarak çalışır.

31. Kiss x Sis (2010)

Kiss x Sis 6.1

Hikaye, lise giriş sınavları için okuyan bir üçüncü yıl genç lise öğrencisi olan Keita Suminoe ile başlar. Onunla kan ilişkisini paylaşmayan eski ikiz gözlemcileri, Ako ve Riko'yu olan bir evde yaşıyor ve sınavlarına hazırlanmasına yardımcı olurlar. Başlangıçta kendisini kendisini beğenmesine rağmen, iki aşamalı kızlığına ilgi duymaya başlar ve iki ebeveyni onu sonunda bunlardan biriyle evlenmeye teşvik eder.

32. Koi to Senkyo to Chocolate (2012)

Koi to Senkyo to Chocolate 6.5

Aşk, seçim ve çikolata, Sprite tarafından geliştirilen bir Japon yetişkin görsel romandır ve 29 Ekim 2010 tarihinde Windows PC'leri için Japonya'da yayınlandı. Aşık, seçim ve çikolata oyun, etkileşim kursları ile önceden belirlenmiş senaryolar sunan ve oyuncu karakterinin beş kadın ana karakterinin çekiciliğine odaklanan bir dallanma arsa çizgisini takip ediyor. Oyuna dayanan iki manga uyarlaması olmuştur: Her biri ASCII Media'da seri hale getirildi. 'Dengeki G's dergisi ve Dengeki Daioh. AIC yapımının ürettiği ve Tōru Kitahata'nın temmuz ve Eylül 2012 arasında yayınlanan 12-Bölüm Anime TV serisi adaptasyonu.

33. Akashic Records of Bastard Magic Instructor (2017)

Akashic Records of Bastard Magic Instructor 7

Alzano İmparatorluğu dünyadaki en seçkin büyü okulu olan, Alzano İmparatorluğu Büyü Akademisine ev sahipliği yapmaktadır. Burada, hırslı genç öğrenciler, yetenekli birer büyücü olmak için eğitim alırlar. Sert ve soylu bir kız olan Sistine Fibel ve onun neşeli, en iyi arkadaşı Rumia Tingel ile birlikte, büyü yeteneklerini geliştirmek adına akademiye katılırlar.Yine de, en sevdikleri öğretmenin aniden gitmesi ve esrarengiz Glenn Radars'ın onunla yer değiştirmesiyle dünyaları alt üst olur. Yaşam ve büyü konusundaki tembel ve ilgisiz tavrı çabucak sınıfıyla çatışmasına neden olur. Üstelik, İmparatorluğun duvarları içinde gizlenen hain kuvvetler faaliyet göstermeye başladıktan sonra Sistine, Rumia ve Glenn kendilerini onların planlarına bulaşmış biçimde bulurlar.Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records, gökyüzünde uçan gizemli kale tarafından büyülenmiş Sistine'yi, Kötü geçmişi tarafından lanetlenmiş Rumia'yı, ve göründüğünden daha fazlası olabilecek Glenn'i anlatır. Görünüşte tamamen farklı olmalarına rağmen, birbirlerine kaderin ipi ile bağlıdırlar.

34. Kuzu no honkai (2017)

Kuzu no honkai 6.8

İkisi de oldukça popüler ve herkesin birbirlerine çok yakıştırdığı 17 yaşındaki Mugi Awaya ve Hanabi Yasuraoka çifti dışarıdan ideal gibi görünse de aslında bir sırrı paylaşmaktalar. Mugi de Hanabi de başka birilerine abayı yakmış durumda, birbirleriyle takılma sebepleri de yalnızlıklarını az da olsa hissetmemeleri. Mugi, evinde özel ders veren genç öğretmen Akane Minagawa'ya; Hanabi ise küçük yaştan beri tanıdığı aile dostları olan bir diğer genç öğretmene aşık. Sahip olamadıkları kişilerin acısını paylaşmak için tensel yakınlık kuruyorlar. Peki bu durum hep böyle mi sürecek?

35. Oreshura (2013)

Oreshura 6.3

Eita Ulusal Tıp Fakültesine girip doktor olabilmek için liseye kaydolur. Kısa sürede okulun en çalışkan ve en iyi dereceye sahip öğrencisi olur. Onun hayatında romantizme ve aşka yer yoktur. Aşkı ölümcül tehlikeli bir hastalık olarak görmektedir. Çünkü mutlu aile hayatı orta okulda anne ve babasının ayrılması sonucu yıkılmış ve aşktan uzak durma yoluna girmiştir. Chiwa, Eita'nın ilk okuldan beri çocukluk arkadaşıdır. Küçüklüğünden beri sürekli kendo çalışıp ulusal şampiyon olmak istemektedir. Ama geçirdiği bir kaza sonucu komaya girmiş sonrasında bir dizi ameliyatlar geçirmiş yaraları iyileşmiş ama kendo kulüp aktiviteleri onun için imkansız hale gelmiştir. Ama yinede kendi başına çalışmaktadır. Çoğu zaman yemekleri Eita'da yer ve belli etmesede ondan hoşlanmaktadır. Eita için o sade çocukluk arkadaşıdır. Ama bir gün Mazusa adlı gümüş rengi saçlı okulun en güzel kızının oturma planı kurasında yanına düşmesiyle aşk ile ilgili düşünceleri değişecektir. Ama çocukluk arkadaşı Chiwa, Eita için savaşmadan pes etmeye niyetli değildir.

36. KonoSuba – God's blessing on this wonderful world!! (2016)

KonoSuba – God's blessing on this wonderful world!! 7.8

Trafik kazasından sonra, Kazuma Sato'nun hayal kırıklığı yaratan kısa bir hayatın bitmesi gerekiyordu, ama ondan önce güzel bir kızı görmek için uyanıyor. Bir tanrıça, aqua olduğunu iddia ediyor ve başka bir dünyaya gitmek isteyip istemediğini soruyor. Kazuma, tanrıçayı kendisini getirmeye karar verir ve bir şeytan kralı tarafından yönetilen bir macera ile dolu bir fantezi dünyasına taşınırlar. Şimdi Kazuma sadece huzur içinde yaşamak istiyor, ancak Aqua bu dünyanın birçok problemlerinin çoğunu çözmek istiyor ve iblis kralı sadece çok uzun süre kör bir göz atacak ...

37. Yuuna and the Haunted Hot Springs (2018)

Yuuna and the Haunted Hot Springs 6.7

Fuyuzora Kogarashi doğaüstü şeyleri görme yeteneğine sahiptir. Çocukken ruhlar tarafından ele geçirilmiştir. Bu hayatında pek çok soruna yol açmıştır ama kötü ruhlara karşı koymayı öğrenmiştir. Şu an eskiden kaplıca olup artık hayaletli olduğundan çok ucuz olan Yuragi Oteli’nde kalmaktadır. Otelde seksi kadınlar ve Kogarashi’nin odasında kalan 16 yaşındaki Yuuna adında bir hayalet kız vardır. Kogarashi ona yardımcı olup kötü ruha dönüşmeden önce öteki tarafa geçmesini sağlamak ister. Yuuna ile arasında bir sorun olmadığını gören otel sakinleri doğaüstü güçlerini açığa çıkarmaya başlarlar.

38. Shigatsu wa kimi no uso (2014)

Shigatsu wa kimi no uso 8.6

Piano dahisi Arima Kousei, çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra herkes onun adını öğrenmiştir. Fakat; ona en çok destek veren annesinin ölümünden sonra zihinsel ve duygusal bir çöküş yaşayan Kousei, artık kendi piyanosunun sesini bile duyamaz olmuştur. Bu olayın üstünden iki sene geçtikten sonra bile, piyanoya dokunamayan Kousei, bütün yaşamını böyle gideceğini düşünürken tanıştığı bir kız her şeyi değiştirecektir. Başına buyruk bir kemancı olan Miyazono Kaori, Kousei’nin müzik hayatına geri dönmesine yardım eder ve onu alışık olmadığı bir stilin içine sürükleyerek yeni şeyler keşfetmesini sağlar. Hikâyemiz, ikilinin ve arkadaşlarının müzik ile yaşadıkları maceraları konu alıyor. Aynı adlı mangasından uyarlanmıştır.